Domov pro seniory Bukov

Felisicat, z.s. – když pomáháme


Napsali o nás – V DS na Bukově se nachází lidé, kteří mají otevřené srdce pomoci, a i díky tomu jsme nedávno mohli přijmout fin.dar. Něco jsme k tomu přidali, a dnes zaplatili účet, který na nás čekal na vet. Děkujeme

Felisicat, z.s.

Spolek Felisicat, z.s. vznikl 10. dubna 2017.

Jeho hlavním posláním je pomáhát venkovním kočkám – nemocným, týraným či prostě žijícím venku. Naše pomoc spočívá nejen v krmení, ale i v poskytnutí veterinární péče, hledání domovů, poskytnutí dočasných domovů, zajištění boxů a boudiček na zimu, a hlavně v KASTRACI. V této činnosti v některých oblastech spolupracujeme i s útulkem v UL – kastrace a veterinární péče. My sami NEJSME útulek, ačkoliv máme i něco jako “depozita”.

V tuto chvíli se každý den staráme asi o 100 až 150 kočiček. Jejich příběhy si můžete přečíst na našich FCB stránkách – facebook.com/felisicat. Samotnou činnost děláme dobrovolně, při běžném zaměstnání. Pomoc je náročná jak časově, fyzicky, tak hlavně finančně. Většinu pomoci financujeme sami, a dále pak díky finančním darům lidí (transp.účet) či darům v podobě krmení. I tak spočívá větší část výdajů na nás, protože nejsme dotováni či podporování městem či jinou institucí.

Tuto pomoc však děláme rádi a s láskou, protože nás naplňuje, a protože nás těší, že můžeme pomáhat kočičkám, mnohdy i lidem, či s problémem venkovních koček obecně.

Mnozí nás o pomoc žádají, a my, pokud to lze, se snažíme pomoci. Stejně tak však potřebujeme pomoci i my – hlavně finančně či v podobě krmení. Děkujeme

 


Copyright © 2016. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.