Domov pro seniory Bukov

Ježíškova vnoučata v DpS Bukov


Domov pro Seniory Bukov se letošní rok přihlásil do projektu Českého rozhlasu „Ježíškova vnoučata“. Tento projekt je určen pro osamocené seniory z domovů či jiných organizací, kterým lidé plní jejich vánoční přání. Ať už jsou to praktické věci či nevšední zážitek.

V DpS Bukov si přála paní Božena novou peněženku a černou kabelku. Pan Josef pak náramkové hodinky, nástěnné hodiny a rádio.

V pondělí 11. prosince se uskutečnilo první osobní setkání dárce a seniorů, při kterém se předávali dárky. Naším prvním „Ježíškovým vnoučetem“ byla paní Magdalena Hegerová se svými dcerami Aničkou a Bětkou. Společně obdarovaly jak paní Boženu novou peněženkou, tak pana Josefa náramkovými hodinkami. Kromě zmíněných dárků, které si senioři přáli, dostali i malou kytičku a domácí cukroví.

Další dárky od „Ježíškových vnoučat“ přišly do našeho domova poštou. Nástěnné hodiny pro pana Josefa poslala jednadvacetiletá studentka Eliška z Prahy. Velmi elegantní černá kabelka pro paní Boženu dorazila od rodiny Vichrovy ze Žatce, která ke kabelce přidala také šátek a vonnou svíčku.

Druhé osobní setkání s předáním rádia pro pana Josefa se uskutečnilo třetí adventní neděli. Z Litoměřic k nám přijela studentka medicíny Markéta Malecová s maminkou.

Naši senioři měli ze všech dárků obrovskou radost a nechyběly slzy dojetí. Velmi děkujeme všem dárcům. Vážíme si toho, že si v předvánočním shonu vzpomněli na druhé a splnili vánoční přání našim seniorům.

 


Copyright © 2016. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.